אובדן כושר עבודה

מצב של אובדן כושר עבודה, הוא אחד המצבים הקשים ביותר שאדם יכול לחוות בימי חייו. זה מצב בו למעשה הוא מאבד את היכולת שלו להתפרנס מהמקצוע אותו הוא למד, בו הוא התמחה ועסק במשך שנים. אובדן כושר עבודה עלול לאלץ אותו לחפש קריירה חדשה או לחילופין, להפסיק לעבוד לגמרי ולקבל קצבת נכות מביטוח לאומי.

אך מעבר לכך, בשביל להגיע אל סיטואציה כזו, בה הוא מכירים בו כמי שמתמודד עם אובדן כושר עבודה, עליו לשכור עורך דין ביטוח לאומי אשר ייצג אותו בוועדה רפואית של ביטוח לאומי, על מנת שהוא יוכל להוכיח את טענותיו. זה לא פשוט, שכן ביטוח לאומי, מן הסתם, יעדיף להוכיח שהוא כן יכול לעבוד, וגם אם לא בעבודתו הראשית אז בעבודה אחרת, דומה, ובכך להימנע ממתן קצבת נכות בגין מצבו.

מצב של אובדן כושר עבודה יכול להיווצר מסיבות שונות, בין אם מדובר בתאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונה במרחב הציבורי, מחלה, פציעה או כל דבר אחר שמונע מהעובד לעסוק בעבודתו המקורית. ההנחה היא, שבמצב כזה, העובד לא יוכל לממש את יכולותיו בעבודה אחרת, גם בגלל היעדר כישורים מתאימים וגם בגלל שעקב מצבו הרפואי הוא לא יוכל למצוא עבודה בקלות. על כן הוא זכאי לקבל קצבת נכות, וכן הוא יכול לתבוע מחברת הביטוח שלו פיצוי על אובדן כושר עבודה, זאת בהנחה ויש לו ביטוח חיים.

מה זה עורך דין ביטוח לאומי ולמה חשוב לשכור את שירותיו

חשוב להבהיר, עורך דין ביטוח לאומי הוא מי שמתמחה בשלל מקרים שקשורים למוסד זה. בין אם מדובר באובדן כושר עבודה, קצבות נכות, ועדה רפואית, תאונות, נזקין ועוד. במקרים רבים מדובר בנושא אשר בו מטפלים עורכי דין בעולם הנזיקין.

לרוב, עורכי דין רשלנות רפואית, מי שאחראים על תביעות נזיקין כנגד רופאים ומרכזים רפואיים, עקב טיפולים לא נכונים, או נזיקין במקרה של תאונות עבודה ותאונות דרכים, מטפלים גם במקרים של תביעות כנגד ביטוח לאומי, ולו מהסיבה שזה למעשה המשך התהליך. מי שנפגע בתאונה או בטיפול רפואי, עלול למצוא את עצמו, גם מתמודד מול ביטוח לאומי על זכויותיו אשר צריכות להינתן לו בעקבות מצבו הגופני החדש.

חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין ביטוח לאומי, לכל מקרה בו מתמודדים עם מוסד זה, וזה נובע מכמה סיבות.

ראשית, רק עורך דין מנוסה שמכיר את המוסד וכן את דרכי ההתנהלות מולו, ידע כיצד לייצג אותנו וידע כיצד להתמודד מול הלחצים והדרישות השונות שלו. בסופו של יום, אף על פי שהמוסד לביטוח לאומי נועד לעזור לנו, מטרתו היא לשלם לנו כמה שפחות, עורך דין ביטוח לאומי אמור למנוע זאת.

שנית, עורך דין ביטוח לאומי ידע להסביר את העניין שלו בצורה הטובה ביותר, בין אם מדובר במקרה של אובדן כושר עבודה או צורך בקצבת נכות. הוא ידע להציג את הטיעונים שלו באופן משפטי על פי חוק, הרבה יותר טוב מאיתנו.

שלוש, עורך דין כזה ידע לשמור על האינטרסים שלנו ולהיאבק עליהם, גם אם אנחנו חושבים שיש לנו את היכולות לעשות את זה בעצמנו, עדיין, אנחנו זקוקים למישהו מקצועי שיעשה זאת בשבילנו.

לסיום, אם אתם מעוניינים בעורך דין ביטוח לאומי מנוסה שיטפל בעניינכם בצורה הטובה ביותר, אתם מוזמנים לפנות אלי עו"ד אלי מאור, אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין. פנו אלי עוד היום ונקבע פגישה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.